Anasayfa Hakkımızda

Sektöründe 20 ‘şer yıllık tecrübe sahibi iki ortak 2020 ‘de birleşti . İstanbul Merkezli Network-OA ulusal ve uluslararası projelere imza atmak için Londra’da da 2 . Şubelerini aştılar.


Network-OA ; Mimarlık ve iç mimarlık alanında hizmet veren , yapı ürün ve mekan tasarlayan, çözümler üreten , tercihler sunan ve farklı disiplinleri yöneterek sizi doğru sonuçlara ulaştıran bir mimari ve uygulama ofisidir. Network-OA ; Başta Konut Projeleri olmak üzere , Otel, Restoran, Mağaza, Ofis, Klinik, Fabrika idari binaları, Ev, villa, konut, İş merkezi, gibi farklı alanlarda bir çok projeye imza atmıştır.


Bizim için Her Proje farklı bir yaklaşım gerektirir ve bu da mekana doğru olarak uygulanan tasarım akımları ile desteklenir. Dünya’daki Trendleri ve Yapı teknolojilerini takip ederiz. Müşterilerimize odaklanır onların ne istediklerini anlar örnekleri onlarla paylaşarak kendi yorumlarımız ve onların hayallerini harmanlarız. Esnek , Basit , Dayanıklı , Kullanışlı , Estetik , Detayda kaliteye önem veren , çevreci bir tarzımız vardır. Mekanlara duygu katmayı seviyoruz. Farklı ve Güzel olanın peşinde koşuyoruz. Bizim için Her proje yeni bir heyecan ve dünya üzerine bırakacağımız iz.

NE YAPIYORUZ?Yaşam için tasarım

Teknoloji hızla değişiyor , yeni teknolojiler insan yaşamını daha konforlu hala getirme amacına hizmet ederken bu teknolojilerin mimari yapılar ve tasarımlara  uyum sağlaması gerekiyor. Artık yeni anlayış daha çevreci , bir o kadarda detaycı , basit , estetik yaşam alanlarını eşyalarla bütünleştirerek tasarlıyoruz. Trendleri çok sıkı takip edip müşterimize kendi yorumumuz ile sunuyoruz.

DAHA FAZLASI İÇİN Konsept

PROJELERİMİZİ İNCELEYİNProjelerimiz

SONUÇTasarımı en iyi şekilde uygulama

Tasarım aşaması bitmiş , onanmış projeleri konusunda uzman ekiplerimiz ile detayları ön plana çıkartarak , hızlı ve güvenli şekilde uygularız. Projenin her aşaması proje yönetmenlerimiz tarafından günlük olarak hem müşterimize raporlanır. Projenin her aşaması ve uygulama dijital kayda geçer, eğer istenirse müşterimiz online dijital uygulamamız ile projesini an ve an takip edebilir.

İÇ TASARIMIN ÖZETİÖnce işlevsellik

Projelerimizde ölçeklenebilir  avantajları proje sahipleri ile paylaşıp işlevsel alanları arttırırız. İnsan odaklı tasarımlarımız, Detaycı uygulamalarımızı destekleyici çözümler üretir , tercihler sunarız. Odak noktamız sırasıyla İnsan ve çevre uyumu, ergonomi, dayanıklılık ve esnekliktir. Daha işlevsel bir alanda konfor yaratmak bizim işimiz.

SİZİN İÇİN EN İYİSİÇalışmalarımız

Referanslarımız

http://networkmimarlik.com/wp-content/uploads/2020/01/WhatsApp-Image-2020-01-03-at-10.56.26.jpeg
http://networkmimarlik.com/wp-content/uploads/2020/01/WhatsApp-Image-2020-01-03-at-10.56.26-1.jpeg
http://networkmimarlik.com/wp-content/uploads/2020/01/WhatsApp-Image-2020-01-03-at-10.56.27.jpeg
http://networkmimarlik.com/wp-content/uploads/2020/01/WhatsApp-Image-2020-01-03-at-10.56.27-1.jpeg
http://networkmimarlik.com/wp-content/uploads/2020/01/WhatsApp-Image-2020-01-03-at-10.56.28.jpeg
http://networkmimarlik.com/wp-content/uploads/2020/01/WhatsApp-Image-2020-01-03-at-10.56.28-1.jpeg

NASIL ÇALIŞIYORUZTasarım Projemiz

İlk önce alanı sizinle birlikte analiz eder, sizi anlar ardından projelendiririz. Proje onayı, ürün seçimi ve ardından uygulama gelir.
  • Analiz
  • Proje
  • Üretim
  • Son Dokunuş
Proje
Analizi

İç Mimari Tasarım projesinin, bir inşaatın oluşum sürecinden itibaren planlanması gerekir. Bir yapının oluşumundaki en önemli etken yapının kullanım amacıdır. Bu noktada bir yapının tasarımı içten başlar diyebiliriz. Bir iç mekan tasarımı projesinin oluşturmanın amacı, nihai sonucu görmek ve bu süreçte yapılacak çalışmayı planlamaktır. Bizim görevimiz bu süreçte sizi doğru yönlendirmek ve tasarlanan mekanın son halini görseller ile sunarak sizi hayal ettiğiniz iç mekana bir adım daha yaklaştırmaktır. Projenizin oluşumunda tasarlanacak mekânın sadece görsellerini değil, aynı zamanda uygulamamın nasıl olacağı ile ilgili bilgileri de elde edersiniz. Sahip olduğunuz bu bilgiler projeniz için gerekli olan bütçenin ve onarım sürecinin planlanmasına yol gösterici olacaktır.
Projenin tasarımına başlamadan önce, müşterilerimizin iç ve dış mekan tasarımındaki isteklerini, renk ve malzeme gibi dekorasyonun konseptini belirleyen tüm etkenlerdeki tercihlerin belirlenmesi ve tadilat olması gereken alanların not edilmesi sürecin sağlıklı ilerlemesi açısından büyük önem taşır. Çoğu zaman, müşterilerimiz hayallerindeki yaşam alanını tarif ederken zorlanıyorlar. Bu durumda, farklı tarzlardaki iç mekan tasarımlarını müşterilerimiz ile paylaşarak tasarım konseptine karar verilmesinde yol gösterici oluruz. Konsepti belirlerken sadece mekanın tarzını belirlemek yeterli değildir. Mekanı kaç kişinin kullanacağı, ihtiyaç olan oda sayısı, yemek masasının kaç kişilik olacağı ya da ne kadar depolama alanına ihtiyaç duyulduğu gibi detaylı sorular ile iç mekanın temel fonksiyonlarının belirliyoruz.

Gerekli tüm bilgiler toplandıktan sonra, müşterilerimize bir keşif ziyaretinde bulunarak gerekli ölçüler alınır, mevcut tesisat ağını ve özellikle bir bütün olarak iç mekanı inceleriz. Bundan sonraki aşamada bir planlama çözümü oluşturmak için tasarım projesinin ilk aşamasına geçilir. Farklı planlama alternatifi sunarak müşterilerimize seçim şansı tanıyoruz. Müşterilerimiz ile iç mekan planlaması konusunda mutabakata vardıktan sonra ön proje aşamasına geçiyoruz.

Tasarım projesinin görselleştirme aşaması, mekanın seçilen mobilya ve malzemelerle bitmiş halinin 3 boyutlu görsellerini sunduğumuz aşamadır.

Projenin gerçek mobilya ve malzemelere yansıtılması için net bir fikir sahibi olmak gerekir. Müşterinin gelecekte satın alabileceği ürünler ya da iç mimarınız tarafından tasarlanıp hayata geçirilebilecek ürünler seçilmesi çok önemlidir.

3D görselleştirme, tüm müşterilerin favori aşamasıdır. Müşterilerimiz iç mekanın bitmiş hali ile ilgili görsel bir veriye sahiptir. Hayal etmek her zaman kolay değildir. Ancak bu son aşama değil, çünkü tasarlanan fikirleri gerçekleştirmek ve ustaların kaliteli bir uygulama yapabilmeleri için mobilya ve uygulamaların detaylı çizimlerine ihtiyaç vardır.

Ön proje aşaması sonucunda proje revize edilerek son haline ulaşır. Projede tercih edilen renk, malzeme, mobilya ve uygulamalar ön proje aşaması ile birlikte kesinleşir.

Proje
Dizayn

Konsept proje aşamasını tamamladıktan sonra projelendirme kısmına geçiyoruz. Bu aşamada projede kullanılacak tüm elemanların detaylı listeleri çıkarılır. Bu listelerin sonucunda projenin uygulaması için gerekli bütçe ve zaman belirlenmiş olur.

Projelendirme aşaması, konsept projede belirlenen tasarımın hayata geçişi açısından çok önemlidir. Konsept projede tasarlanan mekanı oluşturacak tüm malzeme, mobilya ve uygulamalar detaylıca belirlenir.

Belirlenen detaylar üzerinden müşterilerimize farklı seçenekler sunarak en uzun ömürlü, kaliteli ve uygun fiyatlı seçimi yapmaları için yönlendiririz. Projelendirme aşaması sonucunda, mekanın konsept projedeki görsellerle birebir sonuca erişmesi için gerekli olan zaman, çalışma planı ve bütçe planı elde etmiş oluruz.

Proje
Üretim

Tasarım projesinin son aşaması olan uygulama çizimlerinde, kat planları ve tavan planı, döşeme planı, armatürlü elektrik planları, priz ve anahtarların konumları, tesisat planları, ve detaylı montaj planları yer almaktadır. Bütün bu çizimler, uygulamayı gerçekleştirecek ekip için yönlendirici birer kılavuz olacaktır. Uygulama Projesi, önceden belirlenen iş planına uygun bir şekilde devam eder. Bu sürecin kontrolü ve takibi iç mimarınız tarafından gerçekleştirilir. Bir iç mimar ile tasarım ve uygulama sürecini yürütmek sizi gereksiz harcamalardan korur ve sonuca daha hızlı ve güvenli ulaşmanızı sağlar.

Son
Dokunuş

Tasarım ve üretimi tamamlanan projenin , trim ve süsleme sürecidir. Ana dekora uyumlu tasarlanmış , dekoratif tamamlayıcı malzemeler ile süreç tamamlanır , bu süreçte kalite kontrol ve trim işlemleri de yapılmış olur. Bitkilendirme ve yaşam kalitesini artıracak müşteri zevkine ve konsepte uygun tamamlayacı süsleme yaptığımız işin en keyifli kısmıdır ve bu deneyimle de genellikle müşterilerimiz le yapmayı tercih ederiz. Sonuçta yaptığımız işin bir ruhu olduğunu düşünürüz ve işin tesliminde sonra bu ruhun devamlı siz müşterilerimiz tarafından beslenmesi gerektiğini düşünürüz.

http://networkmimarlik.com/wp-content/uploads/2020/01/kjfgjk.jpg

Gerçek Modern Bir MimarONUR ARDA

http://networkmimarlik.com/wp-content/uploads/2020/01/tanku5.jpg

Müşterini İyi anlayan bir TasarımcıTANKU BULDUK

MEKANLARINIZ İÇİNİç Tasarım Hizmetlerimiz

Tüm tasarımlarımızda mekan ve kullanıcı uyumunu dengelemeye çalışırız. Bunun için müşterimizi ve ne istediğini çok iyi etüd etmemiz gerekir. Projelerimiz ilk önce karakalem ile can bulur daha sonra müşterimizin istekleri doğrultusunda şekillenir. Hayalin kağıda dökülmesi aşamasından sonra uygulama alanı etüd edilip kara kalem 2 boyutlu hal alır. Yeni değerlendirme aşamasından sonra mekana duygu katılarak proje şekillenir. Farklı ve güzel olanın peşinde koşulur. Bütçelendirilir ve ardından 3 boyutlu hal alır. Karşılıklı Onandıktan sonrada uygulama geçilir.

Adres

Marintürk City Port No:1
TUZLA-İSTANBUL

Telefon

TR: +90 216 494 0794
UK: +44 7387 969587

E-posta

info@networkmimarlik.com

Birlikte Tasarlayalım

Tasarımlarımızın her sürecini sizler ile beraber yaşıyoruz. Sizin hayallerinizi birlikte gerçekleştiriyoruz. Sizi dinliyor, dinlediklerimizi çizgilere döküyoruz. Daha sonra da bu çizgilere sizinle beraber can veriyoruz.
Sosyal Medya

Copyright © Network Mimarlık tasarım: timdesigners.

EnglishTurkey